Araç Muayene Sorgulama


arac-muayene-cezasi-sorgulama
arac-muayene-cezasi-sorgulama

Muayene tarihiniz geçtiyse 2016 yılı araç muayene cezası sorgulama yaparak faize kalmadan borcunuzu ödeyebilirsiniz. Araçların trafiğe uygun olup olmadığının test edildiği, muayene istasyonlarına gidiş tarihleriniz, kullandığınız aracın cinsine göre değişmektedir. Örneğin, normal araçlarınız yani ticari olmayan aile araçlarınız için 2 yılda bir muayene yaptırmanız gerekmektedir. Fakat ticari türü olan otobüs, minibüs, kamyonet gibi araçlarda bu süre 1 yıla inmektedir.

Muayene yaptırmak, öncelikle sizin trafikte ki sağlığınız için ve diğer araçların güvenliği için oldukça önem arz etmektedir. Bu yüzden zamanında yaptırmayacağınız muayene işlemleri için aracınıza ciddi miktarda para cezaları uygulanabilir. Her koşulda kurallara uymamız gerektiğini biliyoruz.

Tüvtürk araç muayene cezası sorgulama sistemiyle, istemeden geciktirdiğimiz muayene işlemlerinden dolayı uygulanan ceza tutarını öğrenebiliriz. Boşun boşuna muayene istasyonlarına veya trafik şubelere gidip, vakit kaybetmemek için, evimizde ki internet bağlantısı ve bilgisayarınız yardımıyla araç muayene cezası sorgulama ekranına girebilirsiniz. Ardından yapacağınız sorgulama sonucunda, sizlere uygulanan cezanın tutarını öğrenebilirsiniz. Öğrenmekle kalmayıp, yeni düzenleme ile ödeme işlemi bile gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji her geçen gün daha fazla gelişiyor ve buda insanlara ciddi vakit kazançları sağlıyor. Araç muayene cezası sorgulama işlemi için gününüzü mahfetmenize gerek kalmıyor. Bu işlem için sadece EGM, SBM, GİB gibi devlet sitelerinden faydalanabilirsiniz. Cezanız haricinde herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmıyor. Çünkü sorgulama sistemi halkın kullanımına devlet tarafından sunulan bir hizmettir. Bu nedenle ücretsizdir. Sizlerde ücretsiz olarak araç muayene cezası sorgulayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*