Trafik Cezası Sorgulama


trafik-cezasi-sorgulama
trafik-cezasi-sorgulama

Araç sahipleri geçiş ihlali ya da diğer nedenlerden ötürü plakaya ceza kesilip kesilmediğini internetten trafik cezası sorgulama ekranlarını kullanarak öğrenebilirler. Günden günce çoğalan araç sayısı nedeni ile trafik çekilmez bir hal almaya başladı. Bunun beraber dikkatsiz sürücü sayısı da bir o kadar artış gösterdi. Sonuç olarak trafik kuralları ihlali ve trafik kazaları kaçınılmaz hale geldi. Emniyet Müdürlüğü tarafından yeni düzenlemeler dahilinde trafik cezaları her ne kadar düzenlenmiş olsa da sorun %100 çözümlenmiş durumda değil.

Yaptırım olarak uygulanan trafik cezaları yeni düzenleme ile daha yüksek maddi cezalar olarak uygulanmaya devam ediyor. Bu ceza tutarları yükseltilmesinin yanı sıra hızlı ödeme işlemi gerçekleştirilen kişilere de indirimli ödeme fırsatı sağlanıyor. Trafik cezası sorgulama işlemi ve ödeme yöntemleri de daha kolay bir hale getirildi. İnternet üzerinden sorgulama fırsatı yaratılan trafik cezalarında aynı şekilde kredi kartıyla online ödeme işlemi de sağlanabiliyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi GİB/İNTVD üzerinden sorgulanabilen trafik cezası için isim, soyisim, T.C. Kimlik numarası ve doğum yılı bilgileri yeterli oluyor. Daha sonra doğrula ekranından trafik cezasına dair bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Aynı ekrandan kredi kartı ile ödeme işlemininde yapılabildiği ekran tamamiyle Emniyet müdürlüğü datasından besleniyor. Vergi dairesi hesabına direk yatırdığınız bir ücret olması nedeni ile de oldukça güvenli. Sistemde artı olarak sürücüye yazılan trafik cezası dışında araç plakasına yazılmış ceza sorgulama, tüzel kişi araç sorgulama ve otoparka çekilmiş araç sorgulama yöntemleri de yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*