Hastane Randevu Alma


Hastane Randevu Alma
Hastane Randevu Alma

Herhangi bir sağlık şikayeti nedeniyle hastanelerden randevu almak için devletimiz tarafından oluşturulan mhrs hastane randevusu alma sayfası ve mobil uygulaması sayesinde eskilerde olduğu gibi sıra bekleme derdinden kurtulduk ve ister cep telefonumuzdan istersek de internet bağlantısının bulunduğu herhangi bir cihaz üzerinden tc kimlik numarası ve mhrs şifresi ile hastane randevu alma işlemini gerçekleştirebilir olduk.

Hastane randevu alma sistemi internetten olduğu kadar alo 182 hastane randevu hattı üzerinden de kolayca alınabilmektedir. Bu yazımızda mhrs randevu sistemini en etkin biçimde ve güvenli olarak kullanmanız için gerekli olan ayrıntıları inceleyeceğiz.

Pek çok alanda olduğu gibi devlet hastanesi randevu alma hizmetini de art niyetli kişiler suistimal etmekte ve kimlik bilgilerinizi kopyalamaya çalışmaktadır. Siz kullanıcılar olarak mhrs hastane randevusu almak için dikkatli olacak ve bu tür kişilere prim vermeyeceksiniz.

İnternetten doktor muayene randevusu almak için giriş yapacak olduğunuz tek adres https:// hastanerandevu . gov.tr adresidir. Girdiğiniz adresin başında https protokolünün olduğundan mutlaka emin olun. Bu adres üzerinden Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren devlet hastanesi, diş hastanesi ve polikliniklerden randevunuzu alabilirsiniz. Öncelikle mhrs hastanerandevu adresini kullanabilmek için bir kaç pratik adımda kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra oluşturduğunuz mhrs şifresi ve tc kimlik no ile sisteme girmeniz yeterli olacaktır.

Randevu al bölümüne girdiğinizde yukarıdaki sayfaya yönleneceksiniz. Bu sayfada sizden tc kimlik numarası, mhrs randevu şifresi ve doğrulama konu bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz istenecektir. Bu alanları doldurup Giriş yapabilirsiniz. ( İsteğe bağlı olarak direkt e devlet ile hastane randevusu da alabilirsiniz. Bunun için giriş bölümündeki e devlet ile giriş yapma kısmına girmek yeterlidir. )

İlk girişinizi yaptıktan sonra sayfanın sağ tarafında aile hekiminizi de görebilirsiniz. Aile hekiminden randevu almak için ekranda gösterilen tarih ve saati seçip kolayca aile hekimi randevusu alabilirsiniz.

Aile hekimi yerine hastaneden randevu almak istiyorsanız, hastane randevu arama kısmından randevu alacak olduğunuz tarihi seçiyoruz, ardından hangi şehirde ve ilçedeki hastaneye gitmek istediğimizi belirttikten sonra muayene olmak istediğimiz kliniği seçiyoruz.

Örneğin Ataşehir’de genel cerrahi polikliniğinden randevu alacağız. Bu durumda aşağıdaki gibi işlemleri devam ettirmeniz gerekiyor.

Ataşehir’de genel cerrahi randevusu almak için eski ptt hastanesi olarak da bilinen Fatih Sultan Mehmet Hastanesi Randevu Alma işlemi karşımıza çıkıyor.

Daha sonra muayene yerini ve doktor seçimini yaptıktan sonra randevu ara diyoruz. Eğer daha önceden muayene olduğunuz doktor var ise direkt onu seçerek gittiğiniz hekimden randevu alabilirsiniz.

Randevu arama sonucunda aşağıdaki gibi 3 farklı doktor bilgisi ve muayene tarihleri beliriyor.

Muayene olmak istediğiniz doktoru seçmeniz gerekmektedir.

Örnekteki gibi Leyla Semiha Şen isimli genel cerrahi hekiminden randevu almayı seçtiğimizde sayfada açılan yeni pencereden muayene tarihini ve saatini seçmemiz istenmektedir. Buradan sizin için uygun olan randevu zamanını seçiniz.

Seçimden sonra yukarıda da görebileceğiniz gibi yapmış olduğunuz merkezi hekim randevu sistemi başvurunuzun onay ekranı çıkacaktır. Buradan hastane randevusu bilgilerinizi kontrol edip ardından randevuyu kaydet yaptığınızda mhrs doktor randevusunu almış olacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*