E Devlet Şifresi Alma


e devlet sifresi alma
e devlet sifresi alma

E Devlet Şifresi Alma: Son yıllarda ülkemizde kamusal alanda olumlu değerlendirebileceğimiz birçok gelişme görmekteyiz. On yıl öncesiyle kıyaslama yaptığımızda devlet artık vatandaşa daha yakın durmakta..Önceden yapmak istediğiniz en ufak bir işlem için saatlerce sıra beklemeniz gerekmekte,belki günlerce git gel yapmanız istenmekteydi.O kadar ki devletten alacağınız beş liranız için yirmi beş lira harcamanız gerekir ve en sonunda bıkkınlık gösterir peşini bırakırdınız.

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır

Fakat son zamanlarda yetkililerin yaptığı düzenlemelerle bunlara gerek kalmıyor. Devlet ssk emeklilik borç takip gün hesaplama gibi birçok işi artık sadece bir şifre altında topluyor. Böylece hem zamandan hem çalışandan tasarruf yapılıyor. Önceden ulaşılması en güç olan devlet yetkililerine dahi bir maille ulaşılabiliyor. Tabi bunlarda sosyal medyanın gelişmesi internet kullanımının yaygınlaşmasının da rolü çok büyük. Sosyal devlet olabilmek amacıyla bu uygulamalar gerçekleştiriliyor.

Devlet toplum içindir, ve vatandaşlarıyla iletişim içinde olmadan memnuniyetsizlikler yada yapılması gerekenler tam olarak bilinemez bu mümkün değildir. Yapılan faaliyetler kadar gerçekleştirilen projeler kadar geri dönüşümde büyük önem taşımaktadır. Örneğin sağlık sektöründe yaşadığımız problemler aşikârdı. SSK kullanan vatandaşlar günler öncesinden sıra alır hastanelerde yatar bir kaç güne ancak randevu alınır sadece teşhis süreci bir ayı bulurdu. Sonrasında da yorucu bir tedavi süreci başlardı.

E Devlet Şifresi Al

Şimdiye dönüp baktığımız da yine birçok eksiklik var tabi ki fakat bir kıyaslama yapılırsa her şey internet üzerinden daha hızlı yapılabilmekte. Bir film sonucu almak için sıra beklemeye gerek kalmadığı gibi doktorunuzu seçebilme değiştirebilme haklarınız da mevcut. Tüm bunlar sosyal devlet olabilmek için atılan önemli adımlar.

E Devlet Şifresi Değiştirme

E devlet şifresi de vatandaşın işini kolaylaştırmak ve zaman tasarrufu sağlamak için gerçekleştirilen uygulanan bir proje. Bu şifre ile istediğiniz yerden SSK takibinizi yapabiliyorsunuz. Devletle olan iş trafiğinizi, gönderdiğiniz dilekçelerin geri dönüşümü ulaşıp ulaşmadığını kolaylıkla görebiliyorsunuz, şikâyetinizi bildirip çok kolay geri dönüşüm alabiliyorsunuz.

E Devlet Şifresi Yenileme

Bu şifre kişiye özel olmakla birlikte tek sefer alınabilmekte. Eğer kaybederseniz ceza ödemeniz isteniyor. Posta hanelerden kimliğinizle aldıktan sonra gerekli işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*