Araç Sorgulama


arac sorgulama
arac sorgulama

İkinci el araç satın almak isteyenlerin başvurduğu ilk kaynaklardan biri olan plakadan araç sorgulama servisleri hakkında detaylı bilgileri inceleyeceğiz. Araç sorgulama işlemleri sms kısa mesajı ile ya da internet üzerinden plaka no ile yapılabilen, aracın km bilgisi, hasar durumu, kayıtlı cezanın olup olmadığı, araç sahibi bilgileri gibi bir çok bilgiyi içermektedir.

Aracınıza ait borç ve ceza bilgilerini öğrenmek için e devlet ile araç sorgulama yapabilir ve plakadan araç borç sorgulamalarını gerçekleştirebilirsiniz. Plakadan borç sorgulama işlemleri araç sahiplerine çeşitli avantajlar kazandırmaktadır. Bu sistem sayesinde araç sahipleri ya da diğer ilgili kişiler aracın üstündeki borç miktarlarını ve borçlar hakkında detayları plaka numarası sayesinde uygulama ile elde edebilmekte. Özellikle otomobil alma işlemlerinde söz konusu durum sayesinde pek çok soru işareti kafalardan kalkmaktadır.

Araç sahiplerinin borç sorgulama işlemlerinde pratik ve hızlı olmasını sağlamak için tasarlanmış bu sistemde ikinci el otomobil alışverişlerinde de kişiler yararlanabilmektedir. Bir araç alma isteğim olduğundan ve bu aracı ikinci el olarak alacağımdan araştırdığım konular arasında bu da yer almaktaydı. Araç alımlarından aracın sorunu, borcu, sıkıntısı var mı gibi sorular oldukça önemli olmaktadır.

Özellikle borç işlemleri için bulmuş olduğum bu internet yöntemi ile gönüller biraz daha rahatlamış olacak. 2017 Plaka ile araçların borçları sorgulanabilmektedir. E devlet üzerinden bu sorgulamanın yapılabildiğini öğrendim ve alacağım araç hakkında buradan işlem yaparak kafamı rahatlattım. E devlet sistemine giriş için gereken TC kimlik numarası ve herkesin kendine özel olan şifreleri. Şifreler PTT şubelerinden tahsis edilebilmekte.

Yapılacak olan girişlerden sonra araç sorgulama işlemlerinden plaka numarası girilecek. Buradan araç ile ilgili borç bilgilerine ulaşılabildiği gibi plaka numarası, araç markası, araç model yılı, araç ruhsat tarihi, araç tescil birimi gibi bilgiler de öğrenilebilmektedir. Dolayısıyla keşfettiğim bu yöntem oldukça zaman tasarrufu sağlamakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*